כמידי שנה מכינים לכם בירושלים אינספור פסטיבלים והופעות מיוחדות לכבוד הקיץ, החל מפסטיבל האור המפורסם ועד המופע החדש של מגדל דוד. קיץ של אומנות, טכנולוגיה והמון חוויות משפחתיות וזוגיות, מחכה רק לכם בירושלים

פסטיבל האור בעיר העתיקה

פסטיבל האור המסורתי והבינלאומי מגיע גם השנה להאיר את הסמטאות העיר העתיקה בירושלים, זו הפעם העשירית. הפסטיבל יתקיים בשימן "ביחד" ויכלול 4 מסלולים המחברים בין האומנים השונים המגיעים במיוחד מכל רחבי העולם, מחברים בין המוסדות השונים שלקחו חלק בפסטיבל וכמובן מחברים גם בינכם לבין אומנות האור המרהיבה.

השנה יוצגו בפסטיבל כ- 35 מייצגי אור מרהיבים ואינטראקטיביים מזמינים את הקהל להשתתף כגון מעל 700 שבשבות אור המופעלות ברוח, מופע אור-קולי המוצג על בית הכנסת המפורסם ,החורבה",  יער אורות מרהיב,   מופע לייזר ועוד.

מתי? בין ה-27 ביוני ועד ה-5 ביולי 2018

איפה? בעיר העתיקה

עוד על הפסטיבל

פסטיבל הקולנוע ירושלים

אחד מהאירועים הבינלאומיים החשובים והמדוברים של הקיץ הוא פסטיבל הקולנוע הבינלאומי בירושלים. הפסטיבל מתקיים בסינמטק ירושלים במהלכו מוקרנים מגוון רחב של סרטי איכות מכל העולם, מתקיימים מפגשים מיוחדים עם יוצרים וסדנאות מקצועיות לתעשיית הקולנוע המקומית.

הסרטים המוקרנים בפסטיבל מתחלקים לז'אנרים שונים  וחלקם זוכים בפרסים השונים המוענקים בו כגון "ברוח החופש" – פרס לסרטים המתמודדים עם החיפוש הבלתי מתפשר אחר חופש ביטוי ודיבור, זכויות אדם ומודעות חברתית, . בנוסף לכך הפסטיבל מהווה במה להצגת הכישרונות החדשים של הקולנוע הישראלי, זאת במסגרת תחרויות הקולנוע הישראלי.

מתי? בין ה- 26 ליולי עד 5 לאוגוסט 2018

איפה? סינמטק ירושלים, דרך חברון 11

עוד על הפסטיבל

פסטיבל היין במוזיאון ישראל

הצטרפו לפסטיבל שהוא חגיגה משכרת של ממש, פסטיבל היין. האירוע מתקיים בפעם ה- 15 במוזיאון ישראל שבירושלים ובו תיהנו מארבעה ימים של מיטב היינות הישראלים מהיקבים המובילים בארץ. את מתחם הפסטיבל יעטוף גן האומנות המיוחד המהווה מיקום מושלם לחגיגה שכזו.

משתתפי הפסטיבל ייהנו מיין ללא הגבלה מכלל הדוכנים המשתתפים וביקור במוזיאון.

מתי? בין ה- 30 ליולי, עד 2 לאוגוסט 2018. יש להתעדכן בשעות הפסטיבל באתר מוזיאון ישראל.

איפה? מוזיאון ישראל, שדרות רופין 11

עוד על הפסטיבל

פסטיבל חוצות היוצר

כמידי שנה בתחילת אוגוסט מתקיים בירושלים הפסטיבל הבינלאומי לאמנות ואומנות חוצות היוצר. הפסטיבל שהפך למסורת הקיץ של העיר, כולל השנה תצוגה ישראלית של למעלה מ- 150 אמנים ישראלים  אשר יציגו ציורים, הדפסים, קרמיקה, צורפות, טקסטיל, אומנות בטכניקות שונות ועוד.

משתתפי הפסטיבל הינם אומנים מהארץ ומחו"ל, סטודנטים של בצלאל ויוצרי מוזיקה ואמנים.

מתי? לאורך חודש אוגוסט

איפה? בריכת הסולטן, חטיבת ירושלים 1

עוד על הפסטיבל

המלך דוד במגדל

מגדל דוד לא מספיקים להפתיע, וכך גם בקיץ הקרוב תוכלו להתרשם ממופע לילי חוויתי לכל המשפחה. המופע משלב בין העבר, ההווה והעתיד עם מופע אור קולי חדש המוקרן על חומות המצודה אודות סיפורו התנכ"י של המלך דוד. המופע מוצג בטכנולוגיה מתקדמת ובנקודת מבט מודרנית ורב חושית.

בתחילת החוויה תצאו לסיור וירטואלי בין יצירותיהם של גדולי האמנים הבינלאומיים כגון: שאגאל, מיכלאנג'לו ועוד ובהמשך תיחשפו לתמונות ואירועים מסיפור חייו המרתק של דוד המלך, המבוססים על מקורות מהתנ"ך ומההיסטוריה היהודית.

מתי? המופע מתקיים בימים שני, רביעי, חמישי ושבת. בשעות המופע יש להתעדכן באתר הרשמי.

איפה? מגדל דוד, שער יפו, ירושלים

עוד על המופע

תמונות: יח"צ, פלאש 90