כמידי שנה, מרכז בגין פותח את הקיץ בסדרת סיורים לכל המשפחה. המרכז מציע חוויה אורקולית במוזיאון בגין, ביקור במיצג חדש בבית פלוגת הכותל ומגוון סיורים רגליים למשפחות ולמבוגרים, בליווי עששיות , שחקנים ועוד.

למידע נוסף

בואו לבלות יום ירושלמי מרתק המורכב מחוויה מוזיאלית וסיור ברחובות ירושלים. גם אם אתם מרבים לבקר בירושלים, וחשבתם שראיתם כבר הכל, הפעילות במרכז בגין משלבת סיורים במקומות לא מוכרים הנמצאים מחוץ למסלול הקלאסי של המבקרים בירושלים.

בנוסף, לראשונה המרכז מציע גם ביקור במיצג חדיש ברובע המספר את סיפורה של פלוגת הכותל. הביקור בו משלב אמצעי מולטימדיה חדשים המשתלבים במבנה הסטורי אותנטי בסמטאות העיר העתיקה. המיצג מביא לראשונה את סיפורה של פלוגת הכותל – סיפור שכמעט ונשכח מהיסטוריית הישוב היהודי בארץ ישראל. סיפורה של חבורת צעירים שפעלה בגבורה מול המנדט הבריטי לשימור המסורת והקשר בין העם היהודי לכותל המערבי. אתם מוזמנים להצצה אל עבר סיפור קטן-גדול ולהצטרף אל סיפורה של חבורה שפעלה, חלמה, ואהבה בימים מלאי אירועים ותהפוכות!

סיורים וביקור במוזיאון בגין

ביקור במוזיאון בגין הוא חוויה  אורקולית המזמן מפגש מרגש עם אחד הפרקים החשובים בתולדות המדינה תוך היכרות עם דמותו של מנחם בגין, ראש הממשלה השישי של מדינת ישראל. המבקרים מוזמנים "להשתתף באירועים", במפגש עם פרקי חייו השונים של בגין – ילדות ונעורים בפולין, שנותיו כמפקד האצ"ל, הנהגת האופוזיציה בכנסת ותקופת כהונתו כראש הממשלה. דרך סיפור קורות חייו של בגין מציע המוזיאון למבקר בו מפגש הסטורי מרתק עם הרגעים הדרמטיים והמרגשים של מדינת ישראל ועם האירועים המכוננים שעיצבו את דמותה.

לאחר הביקור במוזיאון תוכלו לצאת לסיור רגלי בשעות בין הערביים ברחובות הסובבים את מרכז בגין. עד לצום תשעה באב הסיורים מותאמים לרוח ימי בין המיצרים. תוכלו להצטרף לסיור עששיות בגיא בן הינום העוסק בנבואות פורענות ונחמה ומסתיים במעלה הר ציון בקבר דוד. משפחות יוכלו לסייר בעקבות שבעת העשורים של מדינת ישראל בסיור המשלב כתב חידה.

מסע היסטורי נוסטלגי

בחודש אוגוסט תוכלו להצטרף לסיור תאטרלי. במהלך הסיור נפגוש מספר דמויות מההיסטוריה של המדינה ויחד נעבור עמם שבעה עשורים בתולדות המדינה.

לאוהבי ירושלים שכבר מכירים כמעט כל סמטה מציע המרכז סיור עומק בגיא בן הינום. זהו סיור מפתיע סיור בגיא, פנינה ירוקה בלב ירושלים הטומנת בחובה היסטוריה של אלפי שנים. מה שנראה לכאורה כמרחבי דשא עצומים מתגלה כמקום המכיל בתוכו סיפורי ארכאולוגיה, נבואות תנ"כיות, מורשת קרב, בתי עלמין מיוחדים ומסורות קבורה דתיות. בדרך נכיר את סיפורה של העדה הקראית , נפגוש במערות קבורה חצובות בסלע מימי בית ראשון ושני , בונקר ירדני המספר את סיפורו של הקו העירוני, שכונות נעלמות , שרידי מבנים צלבנים ועוד.

הנכם מוזמנים להצטרף למסע היסטורי–נוסטלגי המחיה מחדש פרקים בתולדות מדינת ישראל במגוון פעילויות המתאימות לכל המשפחה.

מרכז מורשת בגין
רחוב ש.א נכון 6 ירושלים

025652011 (הזמנות)

www,begincenter.org.il