כמו בכל שנה מכינים בבית אבי חי קיץ גדוש באירועי מוזיקה, פסטיבלים מיוחדים ושלל פעילויות לילדים. אז מה מחכה לכם בקיץ הקרוב?

"בית אבי חי בוחר להמשיך אל תוך הקיץ את חגיגות ה-70 למדינת ישראל, בשורה של פסטיבלים מקוריים וייחודיים", אומר מנכ"ל בית אבי חי ד"ר דוד רוזנסון. "פסטיבל הנביאים, פסטיבל 7 ושלל התוכניות המגוונות שלנו למשפחות ולילדים מציגים את המיטב שיש לתרבות היהודית-ישראלית להציע. השנה אנחנו פועלים לראשונה גם בשבתות בצורה המכבדת את כל הזרמים בחברה היהודית, ואנחנו מקווים שרבים יצטרפו אלינו ויעלו לירושלים הקיץ לחגוג את הכישרון והאיכות של התרבות העברית".

פסטיבל הנביאים | 8-12 ביולי

כבר אין נביאים פרועי שיער וזקן שמסתובבים ברחובות ירושלים ומכריזים על חורבן קרוב, ואולי טוב שכך. עם זאת, ציטוטי התנ"ך של דברי הנביאים המיתולוגיים רלוונטיים פעמים רבות עד היום. הפסטיבל שייערך בימי בין המצרים, שלושת השבועות שבין צום שבעה עשר בתמוז לתשעה באב, הוא מכונת זמן שבה אפשר להתחבר לנביאים הגדולים ולנסות לבחון את דבריהם לאור המשברים העוברים על המדינה והחברה.

ביום הראשון של הפסטיבל יערכו מפגשי לימוד בסימן האלבום 'רישומי פחם' של מאיר אריאל וגם מופע מיוחד בהשתתפות אלון עדר, מאיה בלזיצמן, שחר אריאל, אמנים ואורחים נוספים. ביום השני יתקיימו מפגשים המוקדשים לנבואותיו של ישעיהו, וגם יתקיים ערב מיוחד לציון סיום מחזור לימוד התנ"ך הראשון של 929. ביום השלישי יעסקו המפגשים בדמותו של בן גוריון ובנביאים מפורסמים ויתקיים מופע מוזיקלי-תיאטרלי המציג את אליהו הנביא.

פסטיבל 7 | 24-31 ביולי

איך מסכמים 70 שנה? פשוט מאוד, בוחרים שבעה ערבי מוזיקה ותרבות שכל אחד מהם יוקדש לעשור אחר ומזמינים לבמה עשרות זמרים ואמנים. עמיחי חסון המנהל האמנותי, מספר ש"הרעיון הוא לייצר מחווה לחגיגות השבעים, שמתמקדת בהיבטים התרבותיים. בכל עשור בחרנו באדם או תופעה שתרמו לעשור המדובר".

מתחילים בשנות החמישים והמשוררים הגדולים אלתרמן, זך ואחרים. את העשור הזה ישירו זהבה בן, רונה קינן וגם שם טוב לוי וישתתפו בו אנשי תרבות וחוקרים. ממשיכים עם שנות השישים של הלהקות הצבאיות, שנות השבעים שמוקדשות לאריק איינשטיין, שנות השמונים בסימן רומנים וספרות, שנות התשעים שמייצגות מהפך ושפה חדשה שנוצרה במוזיקה הישראלית, ושנות האלפיים שבהם הפיוט מתנגן בכל פינה. העשור השביעי והאחרון מדבר על המהפך והתרבות המזרחית שחוזרת למקומה הטבעי.

הצגות ופעילויות לילדים ביולי-אוגוסט

נתחיל מהסוף ורגע לפני שנפתחת שנת הלימודים, בבית אבי חי עורכים פסטיבל שכבר הפך למסורת: "שלום כתה א". שלושה ימים שחותמים את הקיץ של סדנאות ואירועים מיוחדים. הפסטיבל הזה יחתום קיץ גדוש בפעילויות שמתחיל ב"טררם קידס" – מחזמר עם ריקודים ולצלילי קולות תיפוף ובהשתתפות אקטיבית של הקהל. עוד פעילות ששווה להכיר היא "ווקה שבת", סדרת אירועים למשפחות בשבת שמכבדים גם דתיים וחילוניים ובהשתתפות של מקהלה ווקאלית המורכבת מזמרות וזמרים.

בקיץ תצא לדרך גם הצגה שמיועדת לילדים הגדולים יותר בטרילוגיה "מלכים" ותתמקד בדוד המלך ובת שבע. ההצגה תעלה שאלות יותר מורכבות ושיח על מרחב, הגנה ויחסים בין המינים. כמו כן, יעלו הצגות נוספות בסדרה המצליחה "אגדות הלבנה" וגם מופעי סיפור חדשים. ובקיצור – תביאו את הילדים!