מיצג חדש בלב הרובע היהודי מביא לראשונה את סיפורה של פלוגת הכותל – סיפור שכמעט ונשכח מתולדות הישוב היהודי בארץ ישראל

רבות סופר על תקופת המנדט הבריטי בארץ ישראל, על ירושלים שהיתה מוקד למלחמות ומאבקים, אך היוותה תמיד מקור לתפילות ולכיסופים בקרב העם היהודי. בתוך מציאות הסטורית זו , פעלה קבוצת צעירים בית"רים שפעלה בעיר העתיקה להגברת תחושת הבטחון של התושבים ולחיזוק הקשר בין העם היהודי לכותל המערבי.

הנכם מוזמנים להצצה אל עבר סיפור קטן-גדול ולהצטרף אל סיפורה של חבורה שפעלה, חלמה, ואהבה בימים מלאי ארועים ותהפוכות. זאת בשיתוף פעולה בין תנועת בית"ר , שהקימה את המוזיאון , לבין מרכז מורשת בגין המפעיל אותו נפתח המקום למבקרים לראשונה בחול המועד פסח.

 

על תהליך ההקמה מספר ראש ההנהגה העולמית של בית"ר, עו"ד נריה מאיר:

"פלוגת הכותל רשמה פרק מפואר בתולדות שיבת ציון בכלל ובחזרה לירושלים בפרט. נדמה כי מעולם לא השפיעו מעטים כל כך, בזמן מועט כל כך, בצורה כה רחבה. זהו פרק היסטורי שעליו כל בית"רי התחנך וגדל, ולכן היה טבעי שכאשר שוחררה העיר העתיקה במלחמת ששת הימים, בחרה ממשלת ישראל להעביר את המבנה ההיסטורי בו שכנה הפלוגה דווקא לידי תנועת בית"ר".

"מאז ולאורך השנים, נותר החלום להקים מוזיאון שיביא לראשונה לציבור הרחב את סיפורה המדהים של הפלוגה. הצורך במוזיאון שכזה אף גבר נוכח מנגנון ההשכחה המיומן של הממסד המפא"יניקי שההעלים את הסיפור מספרי ההיסטוריה. שמונים שנה לאחר פעולתה של הפלוגה, החלום מתגשם, כאשר המוזיאון נפתח לציבור הרחב, בחג החירות".

"אנו מודים על זכות ההיסטורית שנפלה בחלקנו בהקמת מוזיאון פלוגת הכותל, שיביא גם את סיפורם של תוקעי השופר. יחד עם שותפינו מהמרכז למורשת מנחם בגין, נפעל בכל דרך לשימור מורשת הגבורה של חברי הפלוגה למען הדורות הבאים."

מידע למבקרים:

אנו מזמינים אתכם להתרגש יחד עמנו , לבוא ולהתרשם מסיפור הסטורי מרתק בשילוב תפאורה ואמצעים טכנולוגים חדישים.

לפרטים והרשמה : מרכז מורשת בגין , 025652011

לעמוד המוזיאון