מתחמי האוכל המקורים כבר מזמן הפכו לטרנד, וגם בירושלים יש אחד כזה ששווה מאוד להכיר (ולטעום). מלחה מרקט ממוקם בקומה השלישית של קניון עזריאלי ירושלים ומציע חוויה קולינרית איכותית לכל מי שמבקר בקניון

אז איזה הפתעות קולינריות יש במתחם? תוכלו למצוא למשל את JUST MEAT – שף סנדוויץ' בשרי איכותי בלחם פרנה מרוקאית וגם את הדוכן הממכר של מוסד החומוס הירושלמי המיתולוגי – פינתי. חלק מהדוכנים מציגים מותגים של אוכל שעלו בפעם הראשונה לעיר כמו דוכן הגלידה "קרמלה"- סניף הדגל הראשון של הזמר משה פרץ ועוד. חובבי האוכל מהמזרח ישמחו לגלות את RIVER – רשת נודלס בר אסיאתי, שחוזרת לירושלים לאחר שנים רבות שיצאה מהעיר, וגם את FISH & CHIPS, ROL גלידה, דוכן שמתמחה בגלידת תאילנדית שנעשית על מחבת קפואה. כדי שיהיה מה לקחת הביתה, אל תוותרו על ביקור ב"ערמון וקינמון"- חנות תבלינים, שמנים, תערובות קפה וקטניות.

שוק בסטייל

לברצלונה יש את בוקריה, לתל אביב יש את שוק הנמל ושוק צפון ומעכשיו גם לירושלים יש מקום כזה שמשלב בין שוק לסטייל ואפילו כשר. השוק המעוצב שנפתח לפני כשנה וחצי כבר הפך לתחנת חובה לכל מי שמבקר בקניון והוא מציג 13 חנויות ודוכנים בתחום האוכל ועוד. את המתחם עיצב האדריכל דן טרוים, שיצר במקום חלל שוק מודרני עם אווירה קלילה וצעירה, בהשראת שווקי אוכל באירופה והותאם באופן מדויק לקהל הירושלמי ולקניון. כל זאת בהשקעה של כ-12 מיליון ש"ח.

ירושלים עמוסה בשווקים צבעוניים ולא פשוט להקים עוד אחד כזה שימשוך אליו קהל. אבל כנראה שההשקעה מוכיחה את עצמה, ואם מחברים את הכל למוניטין שיש לקניון ירושלים, הרי שמדובר בסיפור הצלחה. יזמי מלחה מרקט, הם שמואל סמדג'ה ויונתן כהן שאומרים כי "אנו מאמינים שהמתחם הקולינרי יהווה מקום בילוי נוסף לתושבי ירושלים. המתחם יעניק חוויה ייחודית, שתשדרג את חווית הקנייה והצרכנות בקניון בפרט, ובירושלים בכלל. תודות לקבוצת עזריאלי, שהרימו את הכפפה וחברו יחד איתנו למיזם זה, ובמיוחד למר יורם פיק מנכ"ל הקניון ולמנהלת השיווק הגברת טליה בראון, שהם חלק בלתי נפרד מהדרך."

תמונות: טירן רובין