כאן, בין כותלי העיר העתיקה יש מקום אחד מיוחד בו מרגישים את כל עוצמות ההיסטוריה יחד, מוזיאון שיוציא אתכם למסע בהיסטוריה של העיר אל תקופת המלך הגדול מכולם, הצטרפו אלינו לסיור במוזיאון מגדל דוד.

במקום הגבוה והיפה ביותר בעיר העתיקה, לצד שער יפו, שוכנת מצודה עתיקה תפקידה היה להגן על ירושלים החל מתקופת הורדוס, תקופה האיובית, הממלוכית ועוד, ברוכים הבאים למגדל דוד. המצודה משמשת היום כמוזיאון ארכאולוגיה, היסטוריה ואומנות, הכולל תערוכות בינלאומיות, תצוגות קבע ותצוגות משתנות, מייצגים חזותיים שונים, מודלים חדשניים ועוד אלמנטים הממחישים את ההיסטוריה והאירועים השונים אותם חוותה העיר מתקופת בית המקדש הראשון ועד היום.

במרוצת השנים הפך מגדל דוד לסמל של העיר המציין עוצמה והמשכיות של ירושלים והיהדות מול כל כובשיה ואת כל העוצמות האלה תוכלו לחוות ממש כאן, עם מגוון סיורים, צפייה באתרים לחפירות ארכאולוגיות, פעילות לילית של חזיון אור קולי סביב הסיפורים השונים ביהדות, מסלולי טיול וכמובן תצפית אשר תגרום לכם לראות ולא להאמין שכל היופי הזה קיים ממש כאן בעיר ירושלים.

סיורים ותערוכות

במוזיאון תזכו לראות מגוון של תצוגות ותערוכות קבועות ומשתנות כשתצוגת הקבע של המוזיאון, שוכנת בחדרי המשמר ומציגה אירועים שונים ובולטים בהיסטוריה של העיר, החל מהתקופה הכנענית ועד הקמת מדינת ישראל, עם דגמים מיוחדים, העתקים של מצעים ממוזיאונים ברחבי העולם, דגמים של מבנים מהתקופות השונות, ציורים, פסלים, מכונו עתיקות וממצאים נדירים נוספים.

בנוסף לכך, בביקורכם במתחם תוכלו ליהנות מתצפית מיוחדת וממגוון סיורים, הדרכות ואירועים המציינים חגים, חופשים וימים חשובים. כך למשל, מתקיים במוזיאון פסטיבל החורף הירושלמי, המוזיאון לוקח חלק משמעותי בפסטיבל האורות המפורסם של העיר, מקיים סיורים מיוחדים ליום המשפחה, פעילויות משפחתיות וחוויות בתקופת הקיץ , סיורים משולבים טכנולוגיית VR ועוד.

החיזיון האור קולי

לצד כל היופי והקסם של המגדל דוד, האטרקציה האמיתית מתרחשת בכלל בלילה, אז מתעוררת המצודת לחיים ועם מופע אור קולי מרהיב, מרתק ועוצר נשימה. כיום עומדים לבחירתכם שני מופעים המוקרנים על גבי החומות בטכנולוגיה מיוחדת והם בין האטרקציות המפורסמות והמבוקשות ביותר בעיר ואף בארץ כולה.

המופעים מכניסים את הקהל לחיי המצודה ולחיי ההיסטוריה של העיר בעודם מתקיימים תחת כיפת השמיים, במשך 45 דקות וכוללים כ- 20 מקרנים, 10 נגני ווידאו, 14 מחשבים ורמקולים ועוד. למופעים מומלץ לרכוש כרטיסים מראש באתר של מוזיאון מגדל דוד.