ירושלים היא ללא ספק עיר של תרבות, עיר של פסטיבלים והצגות, תאטראות ומופעים מהארץ ומהעולם. זה הזמן להכיר את סצנת התיאטרון של ירושלים

תיאטרון ירושלים

בלב שכונת טלביה היפייפיה בירושלים שוכן מרכז העשייה והתרבות של העיר – תיאטרון ירושלים. המבנה המרשים שוכן בסמוך למשכן הנשיא ומהווה מתחם תרבות ואומנות הגדול בירושלים לכל המשפחה, עם לא פחות מאשר שישה אולמות תאטרון.

ההמלצה שלנו: ההמלצה שלנו היא להצגה סבוטאז' המוצגת בחודש יולי בתאטרון ירושלים. ההצגה הינה קומדיה מרגשת, בהפקת התאטרון העברי והיא עוקבת אחרי יצחק, בן 90, יליד פולין המחליט להנהיג מרד נגד הנהלת בית האבות, עקב החלטתם לשלב בטקס הזיכרון הממלכתי את סימה אלפסי, ילידת מרוקו. למרות הסוגייה, ההצגה מעניקה מבט מרגש ומצחיק על החיים בכור ההיתוך בישראל.

עוד על התיאטרון

קבוצת התיאטרון הירושלמי

קבוצת התאטרון הירושלמי הינה קבוצה ותיקה וייחודית היוצרת מופעי תאטרון פרינג'. המופעים משלבים דיאלוגים בין החדש לישן, בין שפת המדרש לשפה המודרנית החדשנית ויחד מקבלים תאטרון מקורי, יהודי ובעיקר אומנותי.

ההמלצה שלנו: אנו ממליצים על ההצגה שלוש מלכות ופילגש המספר את סיפורן של שלוש מלכות ופילגש שהיו למלך דוד. כך עם פרשנות חדשנית וסיפור מקראי מתגלות כוחן של הדמויות, זאת בשילוב וידאו ארט ומוזיקה.

עוד על קבוצת התיאטרון הירושלמי

תיאטרון אספקלריא

"אספקלריא – במה לתיאטרון יהודי" הוא תיאטרון יהודי-ישראלי בירושלים, הפועל לקידום התיאטרון בציבור הדתי. התיאטרון מעלה מדי שנה כ- 500 הופעות של הצגות, המונות כ-40 הצגות וסדנאות למבוגרים, נוער וילדים.

ההמלצה שלנו: "סוף הדרך" – מופע לנוער ולמבוגרים אודות התמודדות בני נוער עם מצוקות רגשיות. ההצגה מספרת על נתנאל, עו"ד ירושלמי המגיע לכיכר ציון לחפש את ביתו שברחה לאחר מריבה. שם הוא פוגל את מתניה וההתקשרות בניהם מציגה התמודדות מורכבת של הורים עם בני הנוער שלהם המתמודדים עם מצוקות רגשיות.

עוד על תיאטרון אספקלריא

מרכז מחול שלם

מופעי מחול עכשוויים, עצמאיים ואומנותיים כדאי לראות במרכז מחול שלם, בירושלים. המרכז פועל משנת 2009 במטרה לפתח את העשייה בתחום המחול העכשווי. במקום סטודיו ואולם המכיל 120 מקומות ובוא נחשף הציבור לאומנות ועשייה תרבותית אומנותית.

ההמלצה שלנו: אמפיבי: מופע מחול ומולטימדיה לילדים ולכל המשפחה. המופע מספר על 2 דמויות הנפגשות בעולם רווי טכנולוגיה ובדרכים משעשעות הם בוחנים את השימושים השונים של מכשירי ההתקשרות. זהו מופע על התקשורת והטכנולוגיה בה אנו חיים.

עוד על מחול שלם