בית אבי חי מציג: פסטיבל עונת הספרות עם מחווה מיוחדת לעמוס עוז, אירועי מקור, שירה צעירה ועוד אירועים מיוחדים לפסטיבל שפותח את האביב!

בימים שני- חמישי | 1-4 באפריל

בעידן הדיגיטלי כשהכל עובר דרך המסך, בית אבי חי הוא בית חם למי שיודע להעריך ספרות ישראלית איכותית ואת הצמיחה וההתחדשות שלה בשנים האחרונות. פסטיבל עונת הספרות הוא הסנונית הראשונה שמבשרת את בוא האביב, ומארח סופרים, משוררים, מוזיקאים ואנשי ספר מרכזיים, בשלל אירועים ולאורך שבוע שלם. על הניהול האומנותי, מופקד עמיחי חסון שמאחוריו עשרות הפקות של פסטיבלים ואירועי תרבות בעיר.

אז מה מחכה לנו הפעם?

"אנחנו מנסים ליצור שילוב של מה שקורה ורלוונטי עכשיו, שזה בערך חצי מהתוכן שיש בפסטיבל, לבין הקלאסיקות שמעסיקות אותנו. יהיה לנו למשל סשן שלם של מפגשים בספרייה שנותנים במה לספרים חדשים, גם פחות מוכרים ופופולריים. אלו ספרים שיצאו בשנה האחרונה ואנחנו חושבים שראוי לתת להם מקום. תהיה גם שירה חדשה כמו לדוגמה אירוע של אלקס ריף ועוד 4 משוררים מהדור החדש שהוציאו ספר ראשון ואנחנו רוצים לתת להם במה. בפסטיבל יהיו גם נושאים שרלוונטיים על סדר היום של הספרות כמו הדיונים על הבחירות בספרות ואירועים נוספים שנוגעים באקטואליה ובמה שרלוונטי".

"החצי השני של הפסטיבל עוסק בקלאסיקות שאנחנו מנסים להתייחס אליהם מחדש, המרכז הוא סביב הפטירה של עמוס עוז עם ערב מרכזי שמוקדש לזה עם צרויה שלו, דורית בייניש ואחרים. יש ערב נוסף שמוקדש ל"אותו הים", שהוא ספר מאוד שונה מהקאנון של עמוס עוז. זה לא ערב ספרות קלאסי אלא בנוי בצורה אחרת, רואי רביצקי מארח חבורת יוצרים שמגיבים לספר דרך קטעי אומנות קצרים".

מי קהל היעד של הפסטיבל?

"בפסטיבלים האחרונים הגיעו הרבה אנשים מחוץ לעיר, זה היתרון של פסטיבל לעומת אירוע בודד, אנשים מגלים המון אפשרויות ועולים לירושלים גם מרחוק. הפסטיבל השנה יהיה מאתגר יותר בגלל הבחירות, במובן הזה יש כאן אמירה שיש גם חיי תרבות נורמליים".

בין המשתתפים:
לונא אבו נסאר, אריק אבר, יאיר אגמון, רוני אלדד, אמונה אלון, יאיר אסולין, יפתח אשכנזי, חיים באר, אלמוג בהר, בלהה בן אליהו, דיאנה גולבי, אריק גלסנר, דיקלה, רות דולורס וייס, אריאל הורוביץ, יובל המאירי, צופיה הרבנד, אלי חביב, אבישי חורי, תהילה חכימי, מיה טבת דיין, שירה ז' כרמל, יוני ליבנה, עמיר לב, אודליה מורה מטלון, אורין מוריס, אלנתן מיה, ללי ציפי מיכאלי, מיטל מיכאלי, ענת מלמוד, ד"ר עודד מנדה-לוי, ד"ר דורי מנור, רבקה מרים, תמר מרין, בכל סרלואי, מוטי פוגל, ירון פאר, נעמה צאל, מוריה קור, רונה קינן, ג'ואל קנטור, עלית קרפ, יהודית קציר, דורית רביניאן, רואי רביצקי, ד"ר רוביק רוזנטל, לאה שבת, ספי שיבק, צרויה שלו, נועה שקרג'י.

 

הפקה: הקצה הפקות – אייל לויט | ניהול אמנותי – עמיחי חסון

 

למידע נוסף ולכרטיסים