ירושלים של זהב: העיר העתיקה בירושלים מרהיבה ומיוחדת מכל נקודת תצפית אך יש ברחבי העיר מספר נקודות תצפית שהן עוצרות נשימה. בואו להכיר את 5 נקודות התצפית המעולות ביותר בעיר – לראות ולא להאמין שכל היופי הזה קיים ממש כאן.

האכסניה האוסטרית

האכסניה האוסטרית הנקראת גם ההוספיס האוסטרי של המשפחה הקדושה היא בין מתחמי ההארחה הראשונים בירושלים נחנכה בשנת 1869 כאכסניה לצליינים אוסטרו-הונגרים וכוללת 3 קומות של טרקלין מפואר וחדרי שינה. החלק מהרשים ביותר של האכסניה הוא הגג שלה ממנה המציע נוף עוצר נשימה על העיר העתיקה. כאן תוכלו להשקיף על הסמטאות הצרות, שכר שכם, כנסיית הקבר, בית הכנסת החורבה, כיפת הסלע ועוד.

תצפית רחבעם – הר הזיתים

הר הזיתים הוא אולי הנקודה הטובה ביותר לתצפת על העיר העיר העתיקה כמו התצפית במלון שבע הקשתות או התצפית מתחם אַוּגוּסְטֶה ויקטוֹריה. אך אחת מהתצפיות המרהיבות והעוצמיות ביותר השוכנות על ההר היא נקודת התצפית ע"ש רחבעם זאבי. מכאן תיהנו ממרפסת תצפית ייחודית על חומות העיר העתיקה, "עיר דוד", כיפת הסלע שנבנתה ע”י עבּד אל-מלכּ בשנת 691 לספירה ועוד. כל הנוף הנפרס בשילוב השם של המקום והקברים הפרוסים לרגלות המרפסת הופכים את האתר לאחד המיוחדים ומרגשים בעיר.

בית הצופה – עיר דוד

בראש מגדל עיר דוד המרהיבה והמיוחדת בפני עצמה, שוכנת נקודת התצפית הבאה שלנו – תצפית פנורמית על ירושלים העתיקה כולה, החל מארמון הנציב, הר הזיתים, הר ציון ועוד. התצפית שוכנת על גבעת עיר דוד ועל גג בית הצופה אשר בליווי הדרכה תוכלו ליהנות מסיפורים מרתקים על האזור, העיר, והיופי הנשקף ממנו.

מרפסת טחנת הרוח במשכנות שאננים

טחנת הרוח בשכונת משכנות שאננים היא אחד מהאתרים המפורסמים ביותר בעיר המודרנית של ירושלים. הטחנה הוקמה ע"י משה מונטיפיורי והייתה המבנה הראשון שהוקם בשונה הראשונה מחוץ לחומות העיר העתיקה. כאן תיהנו מבית קפה המשקיף על נוף היפייפה, פארק בריחה חווייתי ותזכו למבט על השכונות משכנות שאננים, נווה ימין, על גיא בן הינום וכמובן חומות העיר העתיקה.

מגדל הפעמונים של ימק"א

מגדל הפעמונים של ימק"א הנו מרכז תרבות וספורט הממוקם בלבה של ירושלים ופועל במטרה ליצירת קשר ושיח בין צעירים בין הדתות. הבמנה נחנך בשנת 1933 וכולל בית מלון, מתקני ספורט, בריכה, אולמות כנסים וכמובן מגדל פעמונים המתנשא לגובה של כ- 50 מטרים ומשקיף על יופייה של העיר במבט פנורמי עוצר נשימה מה שהופך אותו לנקודת התצפית הטובה והמרהיבה ביותר לסגור את הרשימה.