משופינג ועד בילוי לילי בשוק מחנה יהודה, כל הדברים שאתם חייבים לעשות בירושלים בחורף 2020

1. שופינג, שופינג, שופינג

כשיורד גשם בחוץ, העולם מתחלק לשניים: אלו שמותחים את השמיכה מעל הראש ומתכרבלים הכי עמוק שאפשר, ואלה שיוצאים לסיבוב שופינג מנצח. אז אנחנו מהסוג השני, ובירושלים המקום הכי טוב לקניות בחורף, הוא הקניון הכי גדול ומהנה – קניון עזריאלי ירושלים. הקניון הזה נפתח עוד בשנות ה-90 ומאז הוא מוביל בגאון את סצנת הקניות הירושלמית. תמיד תמצאו בו את המותגים הכי נוצצים, מבצעים מיוחדים, הופעות חינמיות של כוכבי הילדים, מתחם אוכל מכל הסוגים והטעמים ואפילו אפליקציה שווה שתשמור לכם את רוב הכסף בארנק.

2. קדוש, קדוש קדוש

לא מדובר בקפה המפורסם עם המאפים המעלפים, למרות שזה ראוי להמלצה בפני עצמו, אלא באזור קטן יחסית שכולל בתוכו את כל המקומות הקדושים של העולם, העיר העתיקה בירושלים. יהודים, מוסלמים, נוצרים או כל בני דת אחרת, כולם נושאים את עיניהם אל ירושלים, אל הכותל המערבי, הר הבית והמסגד, כנסיית הקבר ועוד כמה אתרים קדושים שאי אפשר להבין בלעדיהם את ההיסטוריה של העולם כולו. אז קחו את הרגליים וצאו בצעידה אל סמטאות העיר העתיקה. שם בין מבנים עתיקים, צלחות חומוס, כוסות קפה חזק ומקומות היסטוריים בכל פינה, תגלו את ירושלים של פעם שמשפיעה על כולנו עד היום.

3. תרבות ירושלמית

תשאלו כל אמן ויוצר, באוויר של ירושלים יש משהו אחר שגורם כנראה להשראה וליצירות אמנות מיוחדות יותר. ברחבי ירושלים פועלים אמנים ויוצרים בגלריות משלהם, קהילות אמנים מגניבות כמו "מוסללה" ומתחם המרפסת במרכז כלל, וגם יוצרי תיאטרון מוכשרים כמו קבוצת התיאטרון הירושלמי המציגה בבית מזי"א הצגות והפקות תיאטרון ייחודיות. ירושלים גם מושכת אליה אמנים מכל רחבי הארץ והעולם ומתקיימים בה הופעות ללא הפסקה, החל מתיאטרון ירושלים, דרך מועדון הזאפה ועד לנוקטורנו – בר מסעדה שמשלב אוכל טוב ומוזיקה.

4. דרך הרגליים

תגידו, יש מקום יותר מהנה מללכת בו לאיבוד, יותר מהעיר ירושלים? לא לדאוג, לא באמת תלכו לאיבוד, אבל מה שבטוח תמצאו מקומות ודברים שווים לעשות בכל מקום שתגיעו. ירושלים היא עיר אידאלית להיכרות דרך הרגליים. החל מסמטאות נחלת שבעה, דרך מדרחוב בן יהודה, הרחובות הקטנים של בצלאל וש"ץ ועד השוק, בכל אלו תמצאו מה לראות, לטעום ולנשום אווירה ירושלמית שעושה פשוט טוב על הנשמה. ואם לא בא לכם ללכת, אז תמיד אפשר לקחת את הרכבת הקלה, לעלות על סגווי או סתם לנוח לרגע ולהרגיש בבית.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gojerusalem (@gojerusalem) on

5. שוק לילי רגע אחרי שמוכר החצילים סוגר את הבסטה, שוק מחנה יהודה נולד מחדש לגרסה הפרועה שלו. אם לא הייתם בשוק בלילה, לא הייתם בירושלים. עשרות ברים, מסעדות, פאבים ובעיקר סצנה צעירה ותוססת שתאיר לכם את הלילה ותגרום לכם לחזור למלון ממש מאוחר. השוק של הלילה בירושלים הוא ההזדמנות שלכם לטעום את כל הדברים שלא הספקתם במהלך היום ולגלות את ירושלים דרך העיניים של מי שאוהב אותה ורוקד אותה ללא הפסקה.

 

 

 

 

 

 

 

View this post on Instagram

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A post shared by Crave Gourmet Street Food (@gotcrave) on